POZYCJONOWANIE STRON INTERNETOWYCH

Agencja SEO Rzeszów

Pozycjonowanie stron internetowych to usługa niezbędna do prowadzenia biznesu w dzisiejszych czasach. Twoja firma ma stronę internetową, ale ruch na niej jest niewielki? Pozwól jej zaistnieć w sieci, a zacznie przyciągać nowych klientów. Jak to zrobić? Napisz do nas, a wszystkim się zajmiemy.

Interesuje Cię pozycjonowanie ofert/sklepu na Allegro? Przejdź tutaj.

Sama usługa polega na promowaniu witryny w taki sposób, aby znajdowała się na czołowych miejscach w wynikach wyszukiwania Google. TOP10, czyli pierwsza strona wyników przyciąga prawie 95% potencjalnych klientów. Żyjemy w czasach, w których nawet najmniejsza firma ma swoją stronę internetową, dlatego znalezienie się w TOP10 jest niezwykle istotne dla skutecznego promowania Twojej firmy w Internecie, a co za tym idzie dla pozyskiwania nowych klientów z tego źródła.

Pozycjonowanie - dlaczego warto?

Zajmowanie wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania Google pozwoli Ci skutecznie walczyć o każdego potencjalnego klienta. Zarówno wielkość Twojej firmy jak i jej staż na rynku przestają mieć znaczenie, jeśli zajmuje ona dominującą pozycję w Internecie. Klienci docierają do Ciebie w momencie, kiedy potrzebują oferowanych przez Ciebie usług i produktów. Innymi słowy oznacza to, że ludzie ze sprecyzowaną potrzebą sami się do Ciebie zgłoszą.

WAŻNE: Skuteczne pozycjonowanie jest najtańszą i najskuteczniejszą formą reklamy w sieci.

Nadal nie jesteś przekonany? Sprawdź, czy należysz do jednej z tych grup:

 • chcesz, aby Twoja firma zaistniała w Internecie;
 • prowadzisz sklep internetowy;
 • chcesz zwiększyć ruch na stronie www;
 • Twoja firma jest nowa;
 • chcesz zdobyć nowych klientów;
 • chcesz skutecznie budować swoją markę i wizerunek;
 • nie chcesz, aby konkurencja Cię wyprzedziła.

Jeżeli odpowiedź brzmi: tak, nie zastanawiaj się dłużej. Pozycjonowanie jest niezbędne dla Twojego biznesu.


Jak działa pozycjonowanie stron internetowych?

Pozycjonowanie jest działaniem 5-etapowym:

Wybór fraz kluczowych. Dokonujemy go na podstawie analizy oferty Twojej firmy, specyfiki branży oraz popularności wśród internautów.

Audyt SEO. Analizujemy Twoją stronę internetową pod kątem przyjętej strategii pozycjonowania. Dotyczy to zarówno konstrukcji strony jak i treści, które się na niej znajdują. Przeprowadzamy także analizę konkurencyjnych stron, żeby znaleźć ich mocne i słabe punkty.

Optymalizacja strony internetowej. Przeprowadzamy niezbędne zmiany, które pozwalają na skuteczniejsze działanie przyjętej strategii pozycjonowania.

Wzmacnianie strony. Wzmacniamy stronę poprzez bezpieczne linkowanie z wielu źródeł. Tworzymy unikalne treści i szukamy miejsc, w które zaglądają potencjalni klienci.

Monitorowanie pozycji, optymalizacja działań i doradztwo. Otrzymasz od nas stały dostęp do niezależnego panelu, w którym znajdują się aktualne pozycje pozycjonowanych słów kluczowych.

Skuteczne pozycjonowanie stron w Internecie
Skuteczne pozycjonowanie stron w Internecie


SEO a pozycjonowanie

W momencie, kiedy strona www Twojej firmy znajduje się na szczycie wyników wyszukiwarki, marka otrzymuje dodatkowy prestiż i buduje większą rozpoznawalność na rynku. Według badań 90% użytkowników Internetu uważa, że firmy wyświetlające się w TOP10 wyników wyszukiwania są lepsze od konkurencji.

 

Chcesz otrzymać bezpłatną wycenę pozycjonowania Twojej strony? Wpisz w formularzu kontaktowym na dole strony następujące dane:

– adres strony internetowej;

– e-mail, na który mamy wysłać wycenę;

– opcjonalnie: frazy kluczowe. W przypadku ich braku sami sprawdzimy jakie są najpopularniejsze w Twojej branży.

Pozycjonowanie ogólnopolskie

Skuteczne pozycjonowanie na rynku krajowym daje Ci możliwość konkurowania z największymi firmami z branży. Internet może z powodzeniem wyrównywać pole gry i dać możliwość równorzędnej walki małego przedsiębiorstwa z wielką firmą. Jeśli posiadasz ciekawy produkt lub usługę i jesteś w stanie zaprezentować je w interesujący sposób to pozycjonowanie w wyszukiwarce zapewni Ci duży ruch na stronie www, a co za tym idzie wzrost sprzedaży.

Pozycjonowanie lokalne

Jeśli działasz tylko na lokalnym rynku lub Twoja firma dopiero się rozwija to musisz zadbać o dobrą jej widoczność. Niech klienci z Twojego miasta znajdą Cię bez trudu zarówno w Mapach Google, jak i w wynikach organicznych. Pozycjonowanie lokalne może być kierowane na jedno miasto, np. Rzeszów lub na kilka miast jednocześnie. Lokalnie promujemy różne biznesy tj. pralnia chemiczna, serwis samochodowy, kwiaciarnia, sklep osiedlowy.

Rynki zagraniczne

Prowadzisz działalność poza Polską i chcesz się pozycjonować? A może chcesz zacząć zdobywać zagraniczne rynki? Świetnie trafiłeś! W 3G studio pozycjonujemy strony www za granicą. Działamy na rynku niemieckim, brytyjskim, hiszpańskim, portugalskim, ukraińskim, rosyjskim i amerykańskim. Jesteśmy gotowi oferować swoje usługi także na innych rynkach. Posiadamy odpowiednie bazy oraz wsparcie tłumacza. Nasze oprogramowanie potrafi badać, mierzyć i monitorować strony na każdym rynku.

Sklepy internetowe

Prowadzisz sklep internetowy? Ważne, żebyś wybrał pozycjonowanie, które jest odpowiednie dla tego typu strony. Pozycjonowanie sklepów internetowych różni się nieznacznie od innych form pozycjonowania. Z powodu rozbudowanej mapy strony www, kategorii i podkategorii należy analizować i optymalizować każdą podstronę. Zadbamy o unikalne teksty i opisy produktów tak, aby cały sklep był lepiej oceniany przez roboty wyszukiwarek. Optymalizacją sklepu zajmujemy się przez cały okres trwania umowy, aby i nowododawane produkty mogły być idealnie zaprezentowane.

Przy pracy ze sklepami wykorzystujemy też metodę long-tail, czyli pozycjonowanie na długi ogon. Pozwala to trafić klientom na konkretny produkt, którego szukają.

Nie ważne czy używasz dedykowanego oprogramowania czy Prestashop, Shopify, Magento, WooCommerce. My wiemy jak zoptymalizować, poprawić i pozycjonować sklep na każdym oprogramowaniu.

Optymalizacja strony internetowej pod pozycjonowanie

Optymalizacja

Optymalizacja strony polega na poprawieniu jej jakości, dopasowaniu do najnowszych standardów, polepszeniu jej działania oraz lepszym dopasowaniu treści do zapytań użytkowników.

Optymalizację możemy przeprowadzić w różnym zakresie od samej poprawy strony aż do doboru słów kluczowych, analizy zapytań, ruchu oraz ścieżki zakupowej. Koszt optymalizacji waha się również w zależności od wielkości strony lub sklepu.

UWAGA: Potrzebujesz optymalizacji strony lub sklepu, ale nie chcesz się pozycjonować? Odezwij się do nas. Świadczymy usługę optymalizacji bez pozycjonowania.

Audyt SEO

Audyt wykonujemy na dwa sposoby. Wskażemy Ci obszary do poprawy lub wskażemy obszary do poprawy i wprowadzimy te zmiany. Wszystko zależy od tego, co chcesz osiągnąć poprzez wykonanie audytu.

Na rynku pozycjonowania istnieje więcej nieprofesjonalnych niż profesjonalnych firm. Zmieniają się również algorytmy wyszukiwarki, nie każda firma jest na bieżąco. Wiele firm mających po setki klientów wykonuje swoje usługi zbiorczo, mechanicznie, bez zastanowienia i zaplanowania czegoś konkretnego pod tę właśnie konkretną stronę. Takie działania nie zawsze przyniosą dobry skutek. Jeśli nie jesteś zadowolony z wyników osiąganych przez firmę z którą aktualnie współpracujesz to odezwij się do nas. Wskażemy Ci obszary, które są zaniedbane, które nie są wykonywane poprawnie.

Prowadzimy również szkolenia na terenie miasta Rzeszów z obsługi i optymalizacji strony lub sklepu. Pomagamy marketingowcom być na bieżąco z nowinkami Google i jego algorytmem. Pomożemy również w napisaniu strategii SEO.

FAQ – najczęściej zadawane pytania dotyczące pozycjonowania

 1. Co to jest optymalizacja strony internetowej?

Optymalizacja polega na dostosowaniu kodu, treści oraz grafik na stronie pod kątem fraz kluczowych. Umożliwia ona robotom wyszukiwarek lepsze zrozumienie zawartości strony, a także oferty firmy. Dzięki temu poprawia się dopasowanie do zapytań użytkowników, co buduje reputację i korzystnie wpływa na pozycję strony w wynikach wyszukiwania. Jej prawidłowe wykonanie powoduje natychmiastowy wzrost pozycji. W 3G studio optymalizację wykonujemy za darmo w ramach usługi pozycjonowania strony i przechodzimy do niej od razu po podpisaniu umowy. Potrzebujesz samej optymalizacji? Napisz do nas. Chętnie pomożemy.

 1. Dlaczego promowanie strony internetowej w Google jest potrzebne?

Klienci, którzy szukają konkretnego towaru lub usługi przeważnie przeglądają tylko te strony, które znajdują się w TOP10, czyli na pierwszej stronie wyników wyszukiwania Google. Zadaniem pozycjonowania jest doprowadzenie Twojej witryny właśnie na te najlepsze pozycje, co zwiększy ruch na stronie i jednocześnie przyciągnie potencjalnych klientów, którzy zapoznają się z ofertą Twojej firmy.

 1. Ile kosztuje pozycjonowanie strony internetowej?

W 3G studio koszt obliczamy indywidualnie dla każdego słowa kluczowego na podstawie algorytmu. W jego skład wchodzą między innymi: historia domeny, aktualna pozycja, wielkość konkurencji, wyszukiwalność. Napisz do nas, a przygotujemy bezpłatną wycenę z konkretnymi cenami. Niezmienny pozostaje fakt, że pozycjonowanie stron internetowych jest najtańszą i najefektywniejszą formą reklamy w sieci.

 1. Ile trwa pozycjonowanie strony internetowej?

W 3G studio mamy trzy długości umów gwarantowanych: 12, 18 i 24 miesiące.

Czas, jaki jest potrzebny Twojej stronie na znalezienie się w czołówce zależy w dużej mierze od konkurencji i złożoności słów kluczowych. Podczas przygotowania oferty dla Twojej firmy analizujemy rynek pod kątem specyfiki branży i wybieramy frazy, które najmocniej przyczynią się do wzrostu ruchu na stronie. Ponadto doradzimy przy ich ostatecznym wyborze. W zależności od tego, jak długo Twoja firma funkcjonuje na rynku internetowym, zaproponujemy różne rozwiązania. W przypadku nowych firm zdecydowanie lepiej sprawdzi się działanie na bardziej szczegółowych frazach, które pozwolą na szybki wzrost pozycji przy niewielkich kosztach.

 1. Która oferta pozycjonowania jest najlepsza?

Decydując się na ofertę pozycjonowania trzeba wybierać ostrożnie. Dostępne promocje w stylu „Gwarancja TOP3 za 49zł” w rzeczywistości mogą tylko zaszkodzić Twojemu biznesowi. Czym się kierować, aby z jednej strony nie przepłacić, a z drugiej uchronić się przed permanentnym usunięciem z wyników wyszukiwania Google? Oto kilka wskazówek:

– unikaj firm, które oferują gwarantowane wyniki. Na pozycjonowanie ma wpływ bardzo wiele czynników, jak chociażby inna w każdym przypadku konkurencja. Google nie jest prywatnym narzędziem żadnej agencji SEO, dlatego też żadna agencja SEO nie może dać gwarancji na osiągnięcie konkretnego rezultatu.

– nie wierz firmom, które obiecują szybki wynik. Pozycjonowanie jest procesem długoterminowym, który w znacznej mierze polega na zdobywaniu zaufania do strony. Google nie wypromuje od razu nowej strony internetowej, ponieważ w ten sposób ryzykuje wiarygodność swoich wyników wyszukiwania. Z technicznego punktu widzenia, błyskawiczne pozycjonowanie jest możliwe, ale zawsze prowadzi do nałożenia filtru ręcznego Google, który usuwa stronę z wyszukiwarki. Istotne są odpowiednio zbalansowane działania, jakie zapewnić może wyłącznie doświadczona agencja SEO.

– unikaj osób, które powołują się na znajomości w Google. Tutaj nikt nie ma specjalnych przywilejów, a znajomość pracownika Google nie przyniesie żadnych korzyści w pozycjonowaniu.

– nie ufaj firmom, które nie chcą ujawnić swoich metod pracy. Każda wiarygodna agencja poinformuje Cię o działaniach, jakie podjęła. 3G studio co miesiąc przyśle Ci raport z wykonanych prac.

 1. Jak działa algorytm Google?

Google ustala pozycje stron w wynikach wyszukiwania na podstawie ponad 200 różnych czynników, aby zaprezentować najlepsze i najbardziej trafne wyniki. Pozycjonując stronę nasza firma musi spełnić wiele kryteriów i dopasować odpowiednio witrynę i wszystkie działania przyjętej strategii. To również z tego powodu SEO jest procesem trudnym i czasochłonnym.

 1. Jak sprawdzić pozycję strony w Google?

Agencja 3G studio zapewnia Ci całodobowy dostęp do panelu, w którym znajdziesz aktualne pozycje każdej z pozycjonowanych przez nas fraz. Jest to narzędzie w pełni od nas niezależne i możesz z niego korzystać przez cały czas trwania umowy.

 1. Czy treść na stronie ma znaczenie?

Zdecydowanie tak. Jest to bardzo istotny czynnik rankingujący. Google ocenia jakość, długość i unikalność treści oraz ich odniesienie do słów kluczowych. W 3G studio przygotowujemy treści najwyższej jakości, zgodne z nowoczesnymi standardami marketingu internetowego.

 1. Na czym polega link building?

Link building to nic innego jak zdobywanie linków z innych stron do strony firmy. Pozyskanie wysokiej jakości linków stanowi istotny wpływ na pozycję strony. Algorytm Google ocenia każdy z linków przychodzących pod wieloma względami, np. jakość strony z której pochodzi link, liczba linków na stronie, ruch na stronie, tematyczność domeny, tematyczność podstrony.

 1. Czy Google zmienia swój algorytm?

Tak. Zmiany dokonywane są częściej niż raz dziennie. Nie wszystkie zmiany algorytmu oznaczają konieczność wprowadzenia modyfikacji strony czy przyjętej strategii pozycjonowania. Algorytm Google bierze pod uwagę ponad 200 czynników. Jest to bardzo skomplikowana formuła, która wymaga ciągłych ulepszeń. Czasami zdarzają się większe zmiany. Raz są one zapowiadane, raz trzeba samemu zrozumieć co się zmieniło. Agencja 3G studio śledzi wszystkie komunikaty od Google i wiele stron branżowych. Jesteśmy na bieżąco z informacjami, a także prowadzimy własne testy na stronach próbnych, aby lepiej zrozumieć działanie robotów i algorytmu. Dzięki temu nasze usługi są zawsze na najwyższym poziomie.

Zainteresowany?

Napisz do nas. Podaj w formularzu kontaktowym najważniejsze informacje i czekaj na odpowiedź. Damy znać w ciągu 24 godzin. Tylko jedna wiadomość dzieli Cię od wyższych pozycji!