Trafność Allegro

POZYCJONOWANIE AUKCJI ALLEGRO

Trafność: Największa

Wysoka pozycja i widoczność aukcji na Allegro są niezbędne, jeśli myślisz o skutecznej sprzedaży. Nie pozwól, aby przypadek decydował na której stronie wyświetli się Twoja oferta. Skorzystaj z naszej usługi i zwiększ swoją sprzedaż. Zapewniamy, że algorytm trafność największa będzie Twoim sprzymierzeńcem i skutecznie pomoże w wyprzedzeniu konkurencji.

ALGORYTM TRAFNOŚĆ ALLEGRO

Sortowanie produktów wg największej trafności ustala ich kolejność zgodnie z wytycznymi algorytmu. Wyodrębniliśmy ponad 100 czynników rankingowych, które przekładają się na ocenę pojedynczej oferty, jak i całego konta sprzedawcy. To właśnie one warunkują kolejność wyświetlania się ofert w wynikach wyszukiwania.

Sortowanie produktów według tego parametru jest ustawieniem domyślnym serwisu i opcją najczęściej wykorzystywaną przez kupujących.

Czynniki, takie jak liczba sprzedanych produktów, czy jakość Allegro są podane do ogólnej wiadomości, jednak istnieje wiele innych elementów, które mają duży wpływ na miejsce zajmowane przez konkretny produkt.

PRZETESTUJ NASZĄ USŁUGĘ

Nie musisz decydować się na długoterminową współpracę. Chcemy, żeby to efekty naszej pracy, a nie podpisane zobowiązanie sprawiło, że zostaniesz z nami :)

Wpisz swoje dane kontaktowe, aby otrzymać ofertę na swoją skrzynkę e-mail.

DLA KOGO JEST NASZA USŁUGA?

ikonka różnych kategorii na allegroSprzedawcy z każdej kategorii

ikonka różnych sprzedawców na allegroMałe sklepy i duże sieciówki

ikonka różnych typów produktówOferty z jednej lub wielu kategorii

ZAUFAŁO NAM JUŻ PONAD 300 SPRZEDAWCÓW!

PRZECZYTAJ PONIŻSZE PYTANIA

Jeżeli chociaż raz odpowiedziałeś „tak" to jesteś w odpowiednim miejscu. Nasza oferta jest stworzona właśnie dla Ciebie!

ikonka z numerem 1

Twój poziom jakości sprzedaży jest na bardzo wysokim poziomie, a mimo to aukcja nie trafia na pierwszą stronę wyników wyszukiwania w Allegro?

ikonka z numerem 2


Nie możesz zdobyć wysokich pozycji pomimo dobrej sprzedaży?

ikonka z numerem 3


Twoja sprzedaż nagle stanęła w miejscu?

ikonka z numerem 4


Właśnie otwierasz sklep i chcesz jak najszybciej dogonić konkurencję?

NA CZYM POLEGA NASZA USŁUGA? 

ETAP 1: OPTYMALIZACJA

ikonka z 19 czynnikami rankingowymi aukcji Wpływ na 19 czynników rankingowych

ikonka audytu optymalizacja allegroAudyt wykonujemy w 2-7 dni

ikonka wytycznych do wprowadzenia dla sprzedawców Przesyłamy wyniki i wytyczne do wprowadzenia

W przypadku pojawienia się nowych czynników lub zmian w algorytmie trafność Allegro, natychmiast Cię o tym poinformujemy i prześlemy nowe wytyczne.

ETAP 2: POZYCJONOWANIE

ikonka 23 czynników rankingowych trafnośćWpływ na 23 czynniki rankingowe

ikonka usługi pozycjonowaniaDziałania wykonywane non-stop przez cały okres współpracy

ikonka automatyzacji procesu pozycjonowaniaPełna automatyzacja

Intensywność i częstotliwość działań dobieramy indywidualnie na podstawie m.in. konkurencyjności kategorii , aktualnej popularności ofert i ich pozycji. Jest to schemat wypracowany przez lata świadczenia tej usługi.

Przykładowe wyniki:

CZEGO NIE ROBIMY:

ikonka rzeczy zakazanych

Nie nabijamy wyświetleń klientowi ani konkurencji

ikonka zakazanych działań

Nie wykonujemy sztucznych transakcji

ikonka zakazanych działań

Nie wystawiamy nieprawdziwych komentarzy

Takie działania są niezgodne z regulaminem, a pozytywne efekty bardzo szybko znikają. Po pierwszym sukcesie pozycje znacząco spadną, więc jeśli rozważasz zakup takich usług to stanowczo odradzamy.

JAKICH OFERT DO POZYCJONOWANIA NIE PRZYJMUJEMY?

Nie przyjmujemy do pozycjonowania sklepów sprzedających produkty w następujących kategoriach (POZYCJONOWANIE NA WYŁĄCZNOŚĆ):

- Zdrowie / Leki bez recepty;

- Dziecko / Artykuły szkolne;

- Oleje silnikowe;

- Odstraszacze zwierząt;

- Suplementy diety.

W przypadku chęci podjęcia współpracy na wyłączność w innych kategoriach prosimy o kontakt.

FAQ: CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

Czy ta usługa jest bezpieczna?
W 100% bezpieczna. Regulamin Allegro nie zabrania żadnego z działań, które podejmiemy, a oferty na skutek pozycjonowania mogą jedynie iść w górę, nie mogą spadać.

 

Ile kosztuje usługa?
Minimalny koszt pozycjonowania to 90 zł miesięcznie. W tej cenie możesz pozycjonować do 50 ofert. Im wyższy pakiet wybierzesz, tym cena w przeliczeniu na 1 ofertę jest niższa. W przypadku przedłużenia współpracy o kolejne miesiące oferujemy rabat od ceny podstawowej. Każdy kolejny miesiąc przedłużenia to dodatkowe 1% rabatu. Maksymalny rabat może wynieść 12% od ceny podstawowej. 

 

Kiedy moje oferty pójdą w górę?
Paradoksalnie na najszybsze efekty mogą liczyć sprzedający, którzy popełniają bardzo dużo błędów przy wystawianiu ofert. Wprowadzenie wielu poprawek z naszego audytu optymalizacyjnego może przynieść znaczące efekty w bardzo krótkim czasie – mowa tu nawet o kilku dniach! Zwykle informujemy, że na efekt trzeba czekać około 5-6 tygodni. Czasami ten okres jest krótszy, a w skrajnych przypadkach dłuższy. Najdłużej na efekt czekaliśmy około 8 miesięcy i dotyczyło to firmy handlującej w bardzo trudnej kategorii GSM (duża konkurencja). Finalny wynik okazał się być bardzo dobry i klient nadal z nami współpracuje.

 

Czy efekty pozycjonowania zawsze będą widoczne?
Zdarzają się też sytuacje, w których możemy przewidzieć, że pozycjonowanie (prawdopodobnie) nie przyniesie wzrostu sprzedaży i informujemy o tym przed rozpoczęciem współpracy.

 

Dlaczego mam słabe pozycje, pomimo wysokiego wyniku w jakości sprzedaży?
W przypadku algorytmu trafność największa wynik jakości sprzedaży nie jest jedynym czynnikiem rankingowym. Większość parametrów wchodzących w skład wyniku ma niską wagę, a same te czynniki mogą raczej hamować wzrost w przypadku słabego wyniku, niż poprawiać pozycję w przypadku wyjątkowo wysokiego wyniku.

 

Dlaczego mam niższe pozycje od konkurencji, pomimo większej sprzedaży?
Zwykle problemem jest słaba optymalizacja ofert lub dodatkowe działania konkurencji (np. pozycjonowanie lub dodatkowe promowanie ofert). Czasami przyczyną jest problem związany z obsługą klienta lub obsługą samego panelu sprzedawcy.

 

Dlaczego moja sprzedaż stanęła z dnia na dzień?
Z tego powodu klienci trafiają do nas najczęściej. Pomagamy w identyfikacji problemu, zapobieganiu jego występowania w przyszłości lub szkolimy klienta z obsługi panelu sprzedawcy. Przyczyny wystąpienia takiego problemu są różne i jest ich bardzo dużo. Uspokajamy, zwykle problem mija sam po kilku dniach. Jednak jeśli nie wiadomo dlaczego się pojawił to może pojawiać się cyklicznie – problem nie został wyeliminowany!

 

Dlaczego, kiedy konkurencja wystawia nową ofertę to od razu jest ona w czołówce, a moja nie wchodzi nawet na pierwszą stronę?
To czy oferta znajdzie się na pierwszej stronie jest związane z tym jak dużą szansę na sprzedaż tego produktu "przewiduje" algorytm. Ocenia to na podstawie danych aktualnych i historycznych. Wielu takich sprzedawców okazuje się być naszymi klientami. Nasza usługa jest idealna pod dodawanie nowych ofert lub pod rotowanie ofertami. Często też pomagamy klientom w założeniu nowych sklepów i wykorzystywaniu do maksimum korzyści płynących z faktu bycia nowym sprzedającym (bonusy startowe!). Częściowo ten proces opisujemy w kolejnym punkcie.

 

Co sprawiło, że byłam/byłem w czołówce od kilku lat, a pojawił się nowy sklep i od razu mnie wyprzedził?
W ostatnim czasie to bardzo popularny scenariusz. Założenie nowego sklepu, gdy mamy doświadczenie w handlu konkretnym produktem na Allegro jest czasami idealnym ruchem. Podpowiadamy jak zrobić to dobrze, jak szybko wbić się do czołówki i zakorzenić się tam na stałe. Stare sklepy bez odpowiedniej reakcji nie mają szans się obronić.

 

Podejrzewam konkurencję o nieczyste zagrywki. Czy mogę to sprawdzić?
Niestety jest wielu sprzedających, którzy grają nieczysto i starają się pozbyć konkurencji. Co gorsza, nie ma zbyt wielu narzędzi do obrony przed taką działalnością. Jest też dobra wiadomość. Zdecydowanie częściej sprzedający niesłusznie podejrzewają konkurencję o nieczyste zagrania, niż faktycznie te nieczyste zagrania są wykonywane. Bierze się to głównie z nieznajomości algorytmu lub problemów z obsługą panelu sprzedawcy. Algorytm jest dość dobrze dopracowany. Ma dostęp do większej liczby informacji niż użytkownik. Potrafi je lepiej zinterpretować. Potrafi na nie reagować. Tutaj warto zdać sobie sprawę z dwóch rzeczy:

  1. Nawet najmniejsza pomyłka powoduje spadki standardu/jakości.
  2. Sklepy z „nieidealnym" wynikiem/standardem potrafią być w czołówce i potrafią dużo sprzedawać.

 

Co powoduje spadki pozycji?
Wiele rzeczy ciągnie oferty w dół listingu (na gorsze pozycje). Nie zdradzimy tutaj jakie są te rzeczy, ponieważ jest to częścią naszej płatnej usługi ;) Gdy coś takiego namierzymy w Twoich ofertach lub na Twoim koncie to natychmiast Cię o tym poinformujemy. Jednak najpierw musisz zostać naszym klientem. W związku z tym na koniec zapraszamy Cię do podjęcia kontaktu z nami. Sprawdź nasz standard obsługi, poziom wiedzy oraz to, jak możemy pomóc Ci w zwiększeniu sprzedaży na Allegro.

JEŚLI DOTARŁEŚ/AŚ AŻ TUTAJ TO...

...nie pozostaje Ci nic innego jak poznanie szczegółów oferty.

Wpisz swoje dane kontaktowe, aby otrzymać ofertę na swoją skrzynkę e-mail.